Pokarmy zdrowe z natury

W trosce o dziecko

Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie dziecku tego, co najlepsze. Jako świadomi rodzice powinniśmy troszczyć się o dietę naszego malucha. Dlaczego odpowiednia i zbilansowana dieta jest tak ważna?

Pamiętajmy, że organizm dziecka bardzo intensywnie się rozwija, dlatego też potrzebuje niezbędnych substancji odżywczych i budulcowych, które odpowiadają za prawidłowy rozwój układu odpornościowego, nerwowego kostnego, a także wspierają funkcjonowanie i rozwój mózgu. Odpowiednia dieta wspomaga zatem prawidłowy rozwój naszego malucha.

Co powinno jeść dziecko?

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze fakt, że każde dziecko jest inne, a więc potrzeby żywieniowe dzieci mogą się nieco różnić. Bardzo ważne jest dostosowanie diety do wieku dziecka. Włączanie do jadłospisu nowych produktów powinno odbywać się stopniowo oraz zgodnie z zaleceniami dietetyków – układ pokarmowy dziecka jest bardzo wrażliwy, dlatego musimy być szczególnie ostrożni w podawaniu pokarmów, których maluch wcześniej nie jadł. Warto również obserwować reakcję układu pokarmowego dziecka na nowe produkty żywnościowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów należy skonsultować się z pediatrą.

Zboża w diecie dziecka

Wiele dzieci cierpi na alergie pokarmowe, z których najczęstszą jest nietolerancja glutenu. Jeżeli u dziecka stwierdzona nietolerancję glutenu, wówczas bezwzględnie musimy wyeliminować z jadłospisu dziecka zboża, które są źródłem problemów ze strony układu pokarmowego.

Czym zastąpić zboża?

Mali alergicy mogą spożywać produkty stworzone na bazie mąki kukurydzianej, ryżowej lub tapioki. Stanowią one źródło łatwo przyswajalnego białka oraz nie podrażniają delikatnego układu pokarmowego.

Wielu producentów żywności przeznaczonej dla dzieci ma swej ofercie produkty bezglutenowe. Jest dużym ułatwieniem i udogodnieniem dla rodziców, którzy muszą mierzyć się z alergiami pokarmowymi pociech.

Czy gotowe mieszanki to dobre rozwiązanie?

Kupując gotowe mieszanki mamy pewność, że dostarczamy dziecku niezbędnych substancji odżywczych w odpowiednich proporcjach. Zawarte w mieszankach minerały i witaminy wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu dziecka.

Po jakie produkty warto sięgać?

Starajmy się unikać produktów sztucznie dosładzanych. Cukier w diecie malucha jest zbędny, a także kształtuje złe nawyki żywieniowe.

Warto wybierać produkty, które zostały stworzone na bazie naturalnych składników pochodzących z organicznych upraw, ponieważ możemy mieć wówczas pewność, że poszczególne składniki są w stu procentach bezpieczne dla naszego dziecka. Kaszka humana bananowa, która stanowi doskonałe uzupełnienie codziennego menu dziecka powyżej szóstego miesiąca życia. Jej delikatna konsystencja i bananowy smak urzekną niejednego malucha.